• info@vnz-mpu.com.ua
 • Приймальна комісія:
 • +38 093 461 87 62 
 • +38 050 830 39 62 
 • +38 096 305 05 96
 • +38 095 760 90 44 
 • Ректорат університету:
 • +38 093 549 33 15 

Медична сестра - це спеціальність, значимість якої важко переоцінити. По суті, жоден лікар не зможе впоратися зі своїми обов`язками, якщо у нього не буде такого помічника. З огляду на це, можна сміливо заявити про те, що медична сестра незамінна в будь-якій поліклініці чи лікарні.

Однак як багато нам відомо про ті обов`язки, що виконує цей співробітник? З якими саме труднощами їм деколи доводиться стикатися? А також які перспективи чекають дівчину, що обрала для себе шлях медичної сестри?

медична сестра

Загальна інформація про професії
Медична сестра - це перш за все права рука лікаря. Її головним завданням є виконання вказівок лікаря, за яким вона закріплена. Це може бути збір аналізів, установка крапельниці, видача постільної білизни хворому і так далі. Тобто, за великим рахунком, роль медичної сестри допоміжна.

Але, незважаючи на це, вона є важливим членом персоналу будь-якого лікувального закладу. Адже медсестра бере на себе левову частку роботи, тим самим розвантажуючи лікарів. А ті, в свою чергу, зможуть присвятити більше часу більш важливим завданням: діагностиці захворювань, призначенням курсу лікування, терапії і так далі.

Як стати медичною сестрою?
Обов`язки медичної сестри вимагають наявності відповідної освіти. Отримати його можна в медичному коледжі або університеті. Навчання займає від 3 до 4 років, в залежності від обраного закладу.

За цей час студенти навчаться всім навичкам, що необхідні для роботи за цією спеціальністю. Зокрема, вони вивчать латинь (що незамінне при написанні рецептів), способи надання першої медичної допомоги, основи терапії, правила користування лікувальними препаратами і так далі.

медична сестра

Встановлена законом класифікація медсестер
Обговорюючи цю професію, не можна обійти стороною той факт, що існує класифікація медичних сестер. І, незважаючи на те, що освіта потрібна одне й те саме, спектр обов`язків у всіх різний.

Отже, які ж бувають види медсестер?

Головна медична сестра - це єдина посада, яка вимагає наявності вищої освіти. Її головне завдання - контроль. Саме цей співробітник вносить коректування в роботу середнього і молодшого медичного персоналу.
Старша медична сестра - посаду, закріплена за кожним головою відділення. Головна функція - дотримання порядку на ввіреній їй території за допомогою управління власними підлеглими.
Постова медсестра - це фахівець, який стежить за тим, щоб хворі суворо виконували всі вказівки лікаря: приймали ліки, дотримувалися постільний режим або дієту.
Процедурна медсестра. Саме вона відповідальна за уколи і крапельниці, призначені лікарем. Крім цього, вона збирає аналізи і відносить їх до лабораторії.
Операційна медсестра - це права рука хірурга. Вона готує операційну перед операцією, перевіряє, чи всі на місці, і приносить весь необхідний інструмент. Надалі вона виконує всі вказівки, що дає їй хірург: подати скальпель, затиск або, скажімо, тампон.
Дільнична медсестра - це фахівець, закріплений за певним лікарем. Найчастіше це посада пов`язана з паперовою тяганиною: заповнення карток, робота з документами, ведення обліку і так далі.
Молодша медична сестра - найнижча ступінь ієрархії. В її обов`язки входить догляд за хворими і виконання наказів старших колег.


обов`язки медичної сестри

необхідні якості
Отже, обов`язки медичної сестри не можна назвати надто складними, особливо якщо порівнювати їх з роботою докторів. Однак і недооцінювати їх не варто, адже на кону стоїть здоров`я іншої людини.

А тому майбутній фахівець повинен мати такі особистісні якості:

хорошу пам`ять, щоб згадати безліч термінів і назв лікарських препаратів;
відповідальність, адже, як говорилося раніше, будь-яка помилка може коштувати людині життя;
швидкість реакції, щоб в критичний момент прийняти правильне рішення;
співчуття, адже без нього вона не зможе забезпечити хворим потрібну їм турботу;
міцні нерви і психіку, так як в медицині доведеться стикатися з багатьма речами, в тому числі і з малоприємними.
старша медична сестра

Чим доведеться займатися на роботі?
В кожному лікувальному закладі є власна інструкція (посадова) медичної сестри. Цей документ містить повний список всіх обов`язків даного співробітника, і при вступі на посаду він зобов`язаний з ним ознайомитися. Описати всі можливі вимоги, зазначені в даному документі, просто неможливо, так як вони можуть змінюватися в залежності від політики установи.

Однак кілька прикладів все ж наведемо:

Перш за все медсестра стежить за станом хворих. Бере аналізи, цікавиться їхнім самопочуттям і відводить на лікувальні процедури.
Будь-яка медсестра виконує вказівки лікарів, особливо якщо вони стосуються роботи з пацієнтами.
На плечі цього співробітника також лягає ряд процедур, пов`язаних з лікуванням хворого. Так, медсестри ставлять крапельниці, роблять уколи, проводять фізіотерапію і видають дозовані норми препаратів.
До всього іншого, медсестри часто працюють з лікарняного документацією. Наприклад, вони заповнять картки пацієнтів, ведуть облік лікарняного інвентарю, подають документи на виписку і так далі.
роль медичної сестри

Переваги професії
Перш за все потрібно відзначити високу затребуваність на ринку праці. Практично кожен фахівець може розраховувати на вільне місце в своєму місті.

  • 54018, м. Миколаїв
   проспект Богоявленський, 43-А

 info@vnz-mpu.com.ua

 • Приймальна комісія:
 • +38 096 305 05 96
 • +38 095 760 90 44
 • +38 093 461 87 62
 • +38 050 830 39 62 
 • Ректорат університету:
 • +38 093 549 33 15