Історія створення кафедри стоматології
Історія створення кафедри стоматологія ПВНЗ «Медико ˗ Природничий Університет» тісно пов’язана із лікуванням та профілактикою основних стоматологічних захворювань на основі використанням клініко-патогенетичних підходів, інноваційних технологій та удосконалення і впровадження сучасних матеріалів.
Історія становлення навчально-методичної роботи кафедри
Навчально-методична робота:
Доклінічний курс - 2-й рік навчання, розділ стоматології;
Профілактика - 3-й рік навчання, розділ стоматології;
Терапія - 4-й і 5-й роки навчання, розділ стоматології;
Хірургія - 4-й і 5-й роки навчання, розділ стоматології;
Виробнича практика: Медсестринство в стоматології; Профілактика стоматологічних захворювань; Стоматологія дитячого віку.
Наукова робота
Розробка методик прогнозування карієсу, захворювань тканин періодонту та некаріозних уражень твердих тканин зубів у дітей.
Дослідження факторів довкілля в екологічно несприятливих регіонах, які можуть сприяти розвитку стоматологічних захворювань та розробка методик мінімалізації їх впливу на органи ротової порожнини.
Вивчення кількісного та якісного розподілу кальцію, фосфору, фтору в твердих тканинах зубів у період їх розвитку у дітей із забруднених регіонів.
Дослідження властивостей змішаної слини, як факторів ризику розвитку карієсогенної ситуації в ротовій порожнині з використанням прогностичних тестів (мікрокристалізація, вміст Str.mutans та Lactobaccilus, буферної ємності, насиченість організму аскорбіновою кислотою).
Вивчення особливостей формування захворювань органів ротової порожнини у з факторами ризику в анамнезі.
Дослідження впливу різних антибактеріальних факторів на анаеробну мікрофлору при лікуванні глибокого карієсу.
Вдосконалення методик лікування вогнищевої демінералізації емалі.
Обґрунтування профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей із зубощелепними аномаліями з шкіл-інтернатів.
Основні наукові напрями кафедри:
Співпрацівниками кафедри планується отримати 12 авторських посвідчень, 2 патенти, публікація близько 300 наукових праць з проблем стоматології та дитячої стоматології.
Вивчення стоматологічного статусу у дітей, які проживають у регіонах із значним антропогенним впливом.
Розроблення комплексів адаптованих профілактичних заходів для дорослих, які проживають в екологічно несприятливих регіонах та досліджено їх ефективність.
Запропонувати використання біогенних стимуляторів «Біодент», «Біотрит», «Катамас» у профілактичних комплексах для дорослих і з екологічно несприятливих регіонів.
Запропонувати методи лікування гінгівіту та пародонтиту у дітей.
Міжнародне співробітництво
Планується реалізувати міжнародний дослідницький проект з кафедрою терапевтичної стоматології Люблінського медичного університету.
На підставі виконаної наукової роботи будуть проводитися підготовка матеріалів до публікації в студентському збірнику наукових праць, а також цілеспрямована робота з підготовки студентів-гуртківців до виступів на підсумкових щорічних університетських наукових конференціях на секції «стоматологія», «стоматології дитячого віку».
Основними напрямками досліджень гуртківців буде: профілактика стоматологічних захворювань. Студенти-гуртківці будуть приймати активну участь в студентських олімпіадах за спеціальністю «Стоматологія», міжнародному брейн-рингу зі стоматології.
Громадська та виховна робота
Основні вектори роботи:
студентське самоврядування;
створення і плекання середовища університету європейського спрямування;
дослідження історії славнозвісних та незаслужено забутих українських родин;
краєзнавча робота;
створення умов для творчого розвитку, критичної позиції та власної думки.