Фармацевт — це спеціаліст у галузі лікарських препаратів. Він вміє не тільки розрізняти їх, але і підбирати, готувати. Він знає все про їх компоненти, взаємодії, показання і протипоказання для застосування.
Історія фармакології сягає своїм корінням в далеке минуле. Ще до виникнення писемності люди навчилися застосовувати трави для усунення болю і зняття запалення. Вперше дослідженням і описом дії трав зайнялися в Стародавній Греції в 4 столітті до нашої ери. Потім ця справа стрімко розвивалася. З’явилися різні зілля. Кожне з них призначалося для боротьби з різними проявами захворювань. Але в ті часи фармакологія не виділялась в окрему галузь знань і вважалася медициною. Вперше відділення відбулося у 1231 році в Сицилії. Таким чином, з’явилися аптеки, які відокремилися від лікарень, стали окремими структурами і ціни на лікарські препарати встановлювалися державою, а не медиками. З 16 століття в даних закладу не тільки виготовляли ліки, але і проводили дослідження в області цілющих властивостей різних компонентів. У 18 столітті вперше з’являються тенденції до виникнення виробництва лікарських препаратів. З тих пір в Європі фармакологія стрімко розвивається, відбувається відкриття нових лікарських препаратів. Це призвело до викорінення маси смертоносних інфекцій, які, на щастя, не знайомі жителям сучасних мегаполісів. У Росії ж фармакологія розвивалася повільніше. Перша аптека з’явилася на Русі лише в 1547 році, за указом Івана Грозного. Потім фармакологія починає свій стрімкий розвиток. З 18-19 століть в результаті розвитку хімії з’являються нові методи виробництва лікарських препаратів. Аптечна справа розвивається і донині. Медицина постійно вимагає нових засобів для боротьби з важкими захворюваннями, які мутують і постійно додають проблем сучасного суспільства. Сучасна фармакологія — це високотехнологічна наука, перебуває у постійному пошуку найбільш ефективних методів лікування.
Опис
Професія фармацевта досить різноманітна в областях застосування. В основному дані фахівці зайняті в аптеках, виступаючи в ролі продавців лікарських препаратів. Але вони виконують не лише функцію реалізації, але і підбору аналогів, альтернатив і т. д. Досить часто фармацевти допомагають визначитися з тим, які ліки вибрати. Другим напрямком діяльності можна назвати наукові процеси. Це робота в лабораторіях, науково-дослідних інститутах і т. д. Багато випускників внз потрапляють на підприємства по виробництву лікарських препаратів.
Робота фармацевтів цікава і динамічна. Адже дані фахівці створюють речовини, які часто допомагають врятувати наше життя. Вони — невід’ємна частина системи охорони здоров’я будь-якої цивілізованої країни.
Фармацевт-продавець. Це працівник аптек. Кожен день ваша робота буде полягати в спілкуванні з людьми, відповідями на їх запитання та підбором аналогів ліків, схожих за складом з тими, які були прописані медиками. Крім цього, фармацевт, який працює в аптеці, що займається веденням обліку приходу і витрати медикаментів. В деяких аптечних пунктах дані фахівці готують препарати за рецептом, виписаним лікарем. Також такі фахівці відповідають за правильне зберігання препаратів. Багато медикаментів потребують особливих умовах. Фармацевт, продавець складає звіти і відповідає за поповнення запасів. Всі препарати повинні бути в наявності в необхідній кількості.
Фармацевт-дослідник. Дані фахівці працюють в лабораторіях. Вони займаються поглибленим дослідженням різних захворювань, процесів, бактерій і т. д. На підставі отриманих даних вони створюють ефективні методи боротьби з хворобами. У наш час найбільш актуальними є пошук ефективних ліків від Сніду, боли та інших небезпечних невиліковних захворювань. Існує кілька рівнів доступу та небезпеки лабораторій. Тільки найбільш досвідчені й акуратні співробітники мають право працювати з вірусами підвищеної небезпеки і над вакцинами від них.
Фармацевт-дистриб’ютор. Це співробітник фармацевтичних компаній. Це сполучна ланка між виробником і аптеками. Дані співробітники відвідують лікарів, співробітників аптек з метою реклами препаратів, за які вони відповідальні. Вони не тільки фармацевти, але й торгові представники — особа компаній і брендів.
Фармацевт-співробітник виробничого процесу. Зазвичай такі фахівці працюють строго на фармацевтичні компанії. Вони беруть участь у створенні препаратів, займаються розрахунком дозувань складових і процесом їх змішування.
Затребуваність
Професія фармацевта досить високо затребувана. Аптечний бізнес вельми популярний і прибутковий. У зв’язку з цим постійно відкриваються нові аптеки. Фармакологія знаходиться на етапі розвитку та фармацевти потрібні завжди.
.